Nowa Klasyfikacja Środków Trwałych (KŚT-2016) ze stawkami amortyzacji Zobacz większe

NOWA KLASYFIKACJA ŚRODKÓW TRWAŁYCH (KŚT-2016) ZE STAWKAMI AMORTYZACJI

Nowy produktStan prawny na dzień 1 stycznia 2024 r.

                                                                

134 str. A-4, słowo wstępne: Aleksander Korczyn
 

Więcej szczegółów

89,00 zł

Więcej informacji

 

NOWA KLASYFIKACJA ŚRODKÓW TRWAŁYCH (KŚT-2016) została wprowadzona Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 3 października 2016 r. Klasyfikacja obejmuje wszystkie środki trwałe w podziale na grupy, podgrupy i rodzaje, oznaczone symboliką cyfrową. Istotne są objaśnienia wstępne z uwagami ogólnymi, schemat klasyfikacji, objaśnienia szczegółowe i klucze powiązań z ostatnią klasyfikacją (KŚT-2010).
Główny trzon nowej klasyfikacji stanowi schemat trójpodziału środków trwałych z rocznymi stawkami amortyzacyjnymi. Wszyscy użytkownicy nowej klasyfikacji mogą korzystać z tych stawek, dostosowując je do warunków danej branży i rodzaju działalności na podstawie przepisów ustaw podatkowych i rachunkowości, które dają wiele możliwości w ustaleniu rzeczywistych stawek amortyzacyjnych (umorzeniowych).
Niniejsze wydanie jest adresowane do podatników podatku dochodowego od osób fizycznych i osób prawnych oraz pozostałych przedsiębiorców, firm, jednostek organizacyjnych sfery budżetowej i samorządowej, a także innych jednostek ewidencjonujących środki trwałe i powinno ono ułatwić znalezienie poszukiwanego rodzaju środka trwałego i ustalenia stawki amortyzacyjnej (umorzeniowej).

 

2 innych produktów w tej samej kategorii: